Kategoriler
Balıkesir Erdek

Erdek Oto Çekici

Sadece acil durumlarda yol kenarını kullanın. Erdek Oto Çekici Sigorta sağlayıcınızdan yol yardımı satın alırsanız ve yılda birkaç kez ararsanız, bu sizi riskli bir müşteri olarak gösterir. Yol kenarı yardımını ne zaman ve nasıl kullanacağınız konusunda dikkatli ve akıllı olun.

Erdek Oto Çekici

Tekrar hareket etmenize yardımcı olacak hızlı bir düzeltmeye ihtiyacınız varsa, yol kenarı yardımını aramak isteyebilirsiniz. Bu hizmete sahip olduğunuzu doğrulamanız gerekecek.

Araç sigortası sağlayıcınızın yanı sıra, cep telefonu sağlayıcınız da bir paket sunar. Bu paketler, bireysel hizmet sağlayıcılardan da satın alınır. Bununla birlikte, sigortanız aracılığıyla yol kenarına sahipseniz ve bunu önemli ölçüde kullanıyorsanız, bu, ücretlerinizin artacağı anlamına gelmez.

Yol kenarı yardımının sadece aracın sahibiyle ilgili olduğunu da unutmamak gerekir. Başka bir deyişle, arkadaşınızla birlikte sürüyorsanız ve lastiği patlarsa. Yol yardımı, sadece siz orada olduğunuz için onları karşılamaz.

Aşağıdaki durumlarda yol yardımını arayın:

  1. Patlak lastiğiniz var
  2. Piliniz bitiyor
  3. Yakıtın bitiyor
  4. Anahtarlarını arabada kilitledin
  5. Araban sıkıştı ve hareket etmiyor

Birçok sigorta şirketi, sigorta poliçenize ek olarak yol kenarı koruması da sunacaktır. Diğer şirketler, hizmeti kesinlikle sunan ve genellikle daha pahalı olan şirketlerdir.

Bazı cep telefonu şirketleri de yol yardımı sağlar, bu nedenle sağlayıcınıza danışın. Birkaç araba şirketi (tümü değil), aracı satın aldığınızda yol yardımı sunar. Böylece ona sahip olabilir ve bilmeyebilirsiniz. Kredi kartı şirketleri, bazıları ücretsiz olmak üzere, sürücülere yol yardımı ile de hizmet etme fırsatını değerlendirdiler.

Her şirketin farklı planları vardır. Bu nedenle satın almadan önce planı incelediğinizden ve sorular sorduğunuzdan emin olun. Tüm sağlayıcılar aynı hizmetleri vermez ve kısıtlamalar olur. Tipik olarak tüm planlar, sürüş geçmişiniz ne olursa olsun sabit bir oran olarak işler.

Bir sağlayıcıya karar vermeden önce, buna değeceğini düşündüğünüz hizmetler için en iyi fiyatı bulana kadar etrafta alışveriş yapın. Önce sigorta şirketinizle başlayın ve oradan şubeye gidin.

Yol yardımı buna değer mi?

Bu sorunun cevabı değişiyor.

Yol kenarı yardımının gerekli olabileceği bazı durumlar, önemli miktarda zaman kullanmanız. Veya arabanızın birkaç yıldan daha eski olması olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir