Jant & Lastik

Jant & Lastik Merkezinde lastiklerin içini ve dışını anlıyoruz. Sürüş sırasında sık sık lastiklerinizi düşünmeyebilirsiniz, ancak otoyol güvenliği, viraj alma, yakıt ekonomisi ve genel otomotiv performansında çok önemli bir rol oynarlar. En iyi lastikler size uzun bir sırt ömrü ve konforlu bir sürüş sağlar, ancak hiçbir lastik düzenli bakım olmadan tam potansiyelini karşılayamaz. Bu nedenle Jant ve Lastik Merkezi yalnızca performans lastikleri ve özel jantlar satmıyor. Ayrıca lastik servisi konusunda uzmanız. En son teknolojiye sahip tesisimiz, yeni lastiklerinizi ve özel jantlarınızı doğru şekilde takıp takmak veya mevcut setinize servis uygulamak için ihtiyacımız olan her şeye sahiptir. Lastik rotasyonu ve tekerlek dengesi için bizi görün veya bir yol tehlikesi sizi bir patlakla terk ederse bir lastik tamiri için uğrayın.

Jant ve Lastik Merkezinde bir lastik tamir atölyesine ihtiyaç duyduğunuzda yanınızdadır. Beş yıldızlı bir derecelendirmeye sahibiz, bu nedenle lastik hizmeti ve müşteri hizmetlerinde en iyi hizmeti alacağınızı bilirsiniz. Herhangi bir sorunuz varsa, tavsiye vermekten ve servis randevunuz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyan ekibimizin bir üyesine danışın.

Lastik Basıncı İzleme Sisteminin (TPMS) Tanımı


Enflasyon standartlarının altında çalışan lastikler, aracınızın genel performansını ve yolcularınızın güvenliğini riske atar. Lastik Basıncı İzleme Sistemi, aracınızın manevra kabiliyetini artırarak, lastiklerinizin diş aşınmasını azaltarak, aracınızın fren mesafesini azaltarak ve aracınızın yakıt tasarrufunu artırarak yolda güvenliğinizi artırmaya yardımcı olur. Günümüzde iki tür Lastik Basıncı İzleme Sistemi bulunmaktadır: Doğrudan ve Dolaylı. Doğrudan Lastik Basıncı İzleme Sistemi, lastik basıncı bilgilerini aracınızın bilgisayarına iletmek için iç lastik tertibatındaki sensörleri kullanır. Dolaylı Lastik Basıncı İzleme Sistemi, her bir tekerleğin dönüş hızını ölçmek için hız sensörlerini kullanarak aracınızın Kilitlenmeyi Önleyici Fren Sistemi (ABS) aracılığıyla lastik basıncını ölçer (lastik basıncı azaldıkça, yuvarlanma mesafesi azalır ve dönme hızı artar). Tüm TPMS sistemleri, maksimum performans standartlarını karşılamak için düzenli bakım gerektirir ve bu, tüm araçların bir Lastik Basıncı İzleme Sistemi ile donatılmasını gerektirir.

Lastik Basıncı İzleme Sisteminin (TPMS) Faydaları


Aracınızın Lastik Basıncı İzleme Sistemi (TPMS), lastiklerinizdeki hava basıncını sürekli olarak izler. Düşük lastik basıncı durumu olduğunda veya lastik basıncı, üreticinin tavsiye ettiği lastik basıncı seviyesinin altına düştüğünde TPMS, aracınızın ön panelindeki bir gösterge ışığını yakarak tutarsızlığı tespit edecek ve bildirecektir. Gösterge panelinde TPMS ışığı yanıp söndüğünde, sorunun uzman personelimiz tarafından çözülebilmesi için lastik basıncınızı kontrol etmeli, etkilenen lastiği üreticinin belirttiği seviyeye şişirmeli veya aracınızı mağazamıza getirmelisiniz. TPMS bakım hizmeti sırasında, servis personelimiz, sistemin hem doğru hem de maksimum verimlilikte çalıştığından emin olmak için bir dizi test gerçekleştirecektir. Teknisyenlerimiz sistemde veya beraberindeki bileşenlerde bir hasar olduğunu tespit ederse, valf göbeklerini, valf somunlarını, contaları, sızdırmazlık contalarını veya valf kapaklarını değiştirmeleri gerekebilir. TPMS onarım, bakım veya değiştirme hizmetlerine ihtiyacınız varsa veya bir TPMS kurulum hizmetine ihtiyacınız varsa, bugün bizimle iletişime geçin.

Jant & Lastik Servislerinin Tanımı


Bugünün jantlarının çoğu, çelik, alüminyum veya alüminyum alaşımından dökülmüş veya dövülmüş. Döküm, sıvı metalin bir kalıba dökülmesinden oluşurken, dövme, CNC torna ekipmanı kullanılarak bir tekerleğin ısıtılması ve şekillendirilmesinden oluşur. Anatomi açısından, bir tekerleğin orta bölümü, tekerleği bir araca takmak için kullanılan bir cıvata şablonu ve montaj delikleri içerir. Tekerleğin en dış kenarı flanş olarak bilinir. Tekerleğin kenarında bulunan flanş, lastiği tutan ve hava geçirmez bir sızdırmazlık sağlayan damak yuvasını oluşturmak için genişletilmiştir. Emniyet tümsekleri, damak yuvasının iç tarafındaki küçük yükselmelerdir ve bir patlama olması durumunda lastiğin tekerleğin düşme merkezi kısmına düşmesini önler. Bu yenilik, sürücülerin sönmüş lastikleri olan bir aracın yön kontrolünü sürdürmelerine olanak tanır. Düşme merkezi, tekerleğin geri kalanından daha küçük çapa sahip olan bölümüdür. Düşme merkezi, bir lastiğin takılması ve çıkarılması için bir yol sağlar. Tek noktadan jant ve jant dükkanı arıyorsanız, doğru yere geldiniz. Ekibimiz, mükemmel tekerleği bulmanıza yardımcı olmaya hazır tekerlek teçhizatı ve kurulum uzmanlarından oluşur.

Jant & Lastik Hizmetlerinin Faydaları


Arabanız veya kamyonunuz için yeni jantlar satın almanın birçok nedeni vardır. Direksiyon tepkisini artırmak veya aracınızın yol tutuşunu iyileştirmek veya arabanızın veya kamyonunuzun görünümünü iyileştirmek isteyebilirsiniz. İster son sürüş hasarları nedeniyle bir dizi yeni tekerlek için pazarda olun, ister sadece sürüş yeteneklerinizi değiştirmek istiyorsanız, satın alabileceğiniz ve takabileceğiniz çeşitli jantlarımız ve jantlarımız mevcuttur. Binek otomobiller, kamyonlar ve SUV’lar için çok çeşitli jant markaları, boyutları ve stilleri sunuyoruz. Mevcut envanterimizde bulunmayan ne varsa, talep üzerine özel sipariş vereceğiz. Tüm montaj ve balanslama, detay odaklı oto uzmanlarından oluşan ekibimiz tarafından yapılacaktır. Yeni bir tekerlek seti almak için pazardayken,