Kategoriler
Adıyaman Kahta

Kahta Oto Çekici

Kahta Oto Çekici, sürücülere araçları arızalandığında fiziksel ve finansal olarak yardımcı olmak için sunulan bir hizmettir. Bu hizmet veya üyelik genellikle yıllık bir ücret karşılığında sunulur.

Kahta Oto Çekici iki ana fayda türü sağlar:

İlk olarak, poliçe sahipleri, araçlarının arızalanması durumunda acil yol yardımı alırlar. Hizmetler, sorun hemen çözülemezse yakıt teslimatı, patlak lastiğin değiştirilmesi veya bir servis merkezine çekilmesini içerebilir.

İkinci olarak, yol yardımı, beklenmedik bir arızanın maliyetini azaltmaya yardımcı olur. Bir araba sigortası poliçesine benzer şekilde. Yol yardımı poliçesi sahipleri hizmet sağlayıcıya bir ücret veya prim öder. Bir arıza meydana geldiğinde. Sürücü poliçe sınırları içinde oldukları sürece aldıkları acil servisler için cebinden ödeme yapmak zorunda kalmayacak. Bakış açısına göre, aracınız bozulursa ve bir tamirhaneye çekilmesi gerekirse. Yol yardımı planınız çekmeyi kapsıyorsa, aracınızı ücretsiz olarak çekebilirsiniz.

Yol yardımı neden önemlidir?

Şunu hayal edin: bilinmeyen bir yerde araba sürüyorsunuz, aniden lastiğinizin patlamasının belirgin bir patlama ve tıslaması duyuyorsunuz. Yol yardımı olmadan, karanlıkta lastiği kendiniz değiştirmeye çalışırken yolun kenarında mahsur kalırsınız. Ancak yol kenarında yardımınız varsa, yardım yalnızca bir telefon uzağınızda. Hem sizi hem de arabanızı kurtarmak için derhal bulunduğunuz yere bir profesyonel gönderilecektir.

Yol yardımı için en yaygın üç çağrı türü bitmiş piller, patlak lastikler ve kilitlenmeler içindir. Pek çok sağlayıcı, gazınız biterse yakıt dağıtımı gibi başka yararlı acil hizmetler de sunacaktır. Aracınız sürülebilir değilse, bir yol yardımı programı, en yakın servis tesisine çekme faturanızın tamamını veya bir kısmını karşılayacaktır. Yol yardımı olmadan, bu maliyet tek başına cebinizden yüzlerce dolara kolayca ulaşabilir.

Herkes yol yardımını düşünmelidir, ancak aşağıdaki kişiler için daha da önemli bir hizmettir:

  1. Yaşlı insanlar
  2. Bebekleri veya küçük çocukları olan ebeveynler
  3. Fiziksel engelli herkes
  4. Daha eski araçların sürücüleri (12 yaş ve üzeri)
  5. Uzak bölgelerde yaşayan insanlar
  6. Her gün 20 milden fazla araç kullanan yolcular
  7. Sık sık uzun mesafeli yolculuğa çıkan yolcular

Yol yardımı, bir araba sigortası poliçesinden veya üretici garantisinden alabileceğiniz diğer teminat türlerinden farklıdır. Temel araba sigortası genellikle yalnızca kazalardan kaynaklanan hasarın onarım maliyetini karşılar ve acil durum müdahalesi dahil bir özellik değildir. Garantiler, yeni aracınızdaki arızalı parçaları onaracak veya değiştirecektir, ancak birkaç nadir durum dışında, patlak lastikler ve boş gaz depoları kapsam dahilinde değildir.

Şu anda sahip olduğunuz hizmete bir eklenti olarak sigorta sağlayıcınızdan veya aracınızın üreticisinden bir yol yardımı planı satın alabileceğinizi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir