Oto Tamir & Servis

Oto Tamir & Servis Aracınızın sağlığını korumak her zaman sizin yararınızadır. İyi bakılan arabalar, performans göstermeyenlerden daha iyi performans gösterir ve daha uzun ömürlüdür. Aracınızda bir şey “yanlış” hissettiğinde, oto teknisyenlerimiz aracınızı değerlendirecek ve rutin bakımdan büyük oto tamir servislerine kadar ihtiyaç duyduğu her şeyi sağlayacaktır. sertifikalı bir teknisyenle, arabanızın emin ellerde olduğunu biliyorsunuz – sonuçta, oto tamir uzmanları bunu 100 yıldan fazla bir süredir yapıyor. Başka kaç otomobil dükkanı bunu söyleyebilir?

Firestone Sabit Doğru Servis Garantisi


Tam Otomatik Bakım deneyimi sorunsuz bir deneyimdir. Arabanıza ilk seferinde doğru servis verilecek – garantili.

OTOMATİK BAKIM HAKKINDA SORULARINIZ MI VAR? CEVAPLARIMIZ VAR
Araba tamir hizmetleri ve bakım aküsü değişimi konusunda en iyi kaynağı mı arıyorsunuz? başka yere bakmayın – cevaplarınızı aldık.

UZMANLARDAN ARAÇ TAMİRİ İHTİYACINIZ OLDUĞUNDA FIRESTONE’YE DÖNÜN.


ücretsiz bir nezaket kontrolü sunduğumuzu biliyor muydunuz? Uzman teknisyenlerimiz size hiçbir ücret ödemeden aracınızın başlıca işletim sistemlerini – lastikleriniz, sıvı seviyeleriniz, akünüz, ışıklar, silecekler, kayışlar, hortumlar, süspansiyon, frenler ve daha fazlası – denetler.

Konuşması kolay otomobil danışmanlarımız, önerilen tüm bakım veya onarımları açıklayacaktır. Önce siz onaylamadıkça herhangi bir işlem yapmazlar. ASE sertifikalı oto tamir teknisyenlerimiz aracınızı ve bütçenizi arıyor – sizi asla maviden çıkmış bir araba tamiriyle şaşırtmayacaklar. Bununla birlikte, arabanızı her zaman kapsamlı bir şekilde inceleyecekler ve size aracınızın sağlığı konusunda tavsiyelerde bulunacaklar, böylece bakım ve onarım hizmetleri söz konusu olduğunda en bilinçli kararları verebilirsiniz.

KOMPLE OTOMATİK BAKIM
MAĞAZALAR HAFTA YEDİ GÜN AÇIKTIR VE AŞAĞIDAKİ ONARIM HİZMETLERİ SUNAR:

TAM OTOMATİK BAKIM İLE Klima SERVİSİ BİR ESİNTİR.
Otomatik klima sistemleri arızalandığında, soğutucu akışkan sızar. Soğutucu akışkan sadece çevreye değil, aynı zamanda arabanıza da zararlıdır. Sızan soğutucu, aracınızın evaporatörüne ve kompresörüne zarar verebilir. İlk sorun belirtisinde bir araba kliması hizmeti almak hem paradan hem de zamandan tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Herhangi bir hasar yayılmadan önce Klima servis onarımı

Oto Tamir & Servis Klima PERFORMANS KONTROLÜ

Aracınız bu uzman oto teknisyenleri ile emin ellerde ve aracınızı inceleyecekler. Bir sızıntı olup olmadığını görmek için klima sistemi – ve varsa, başka herhangi bir şeyi etkilemeden önce izlerinde durdururlar.

Sıcaklıklar yükseldiğinde, serin, klimalı bir arabaya tırmanmaktan daha ferahlatıcı bir şey olamaz. Ancak zamanla, A / C bağlantı parçaları gevşer, O-ringler, hortumlar ve contalar aşınır – ve canlandırıcı buzlu patlamanız… durur. Uzman oto teknisyenlerimiz en iyi araba AC servisini ve AC onarımını en iyi fiyatlarla sunmaktadır.

FREN HİZMETİMİZ
Fren rotoru
İYİ
STANDART FREN SERVİSİ *
Yeni Wagner® fren balatalarının veya pabuçlarının montajı
Fren rotorlarının veya kampanalarının yeniden kaplanması
Fren bileşenlerinin muayenesi
Fren pabuçları ve disk balataları için ömür boyu parça garantisi ve 12 aylık 12.000 km işçilik garantisi
DAHA İYİ


STANDART OTOMATİK FREN SERVİSİ * SIVI DEĞİŞİMİ İLE


Yeni Wagner® fren balataları veya pabuçları takıldı

İncelenen fren bileşenleri
Yeniden yüzeye çıkan fren rotorları veya kampanaları
Fren hidroliği değişimi / hava alma frenleri (fren hidroliği kirleticileri ve havayı giderir)
Fren disk balataları ve pabuçları için ömür boyu parça garantisi
24.000 km / 24 ay işçilik garantisi *
EN İYİ
ÖMÜR BOYU OTOMATİK FREN SERVİSİ *
Yeni Wagner® fren balataları veya pabuçları takıldı
İncelenen fren bileşenleri
Yeniden yüzeye çıkan fren rotorları veya kampanaları
Fren hidroliği değişim / hava alma hatları (fren hidroliği kirleticileri ve havayı giderir)
Fren kaliperleri ve / veya tekerlek silindirleri takılı
İşçilik için ömür boyu garanti *
Tambur ve rotorlarda 12.000 km / 12 ay garanti *
Fren diski pabuçları, fren pabuçları, fren montaj donanımı, kaliperler ve / veya tekerlek silindirleri ve pabuçları için ömür boyu garanti *

  • Garantilerin tüm hüküm ve koşulları için bir danışmanıyla görüşün.

Oto Tamir & Servis ARAÇ AKÜSÜ NASIL ÇALIŞIR?


Arabanızın aküsü küçük olabilir, ancak sağladığı güç çok büyük. Piliniz bittiğinde, arabanız bitmiş demektir (pili değiştirene veya şarj edene kadar). Arabanızın aküsünün, otomobilin tüm elektrikli bileşenlerine güç sağlamak için gereken elektriği sağladığını biliyor olabilirsiniz, ancak aslında çok daha fazlasını yapıyor! Bu küçük küçük kutu iki temel işlevi yerine getirir:

Akü arabanızın çalışmasını sağlar : Akü, kimyasal enerjiyi elektrik enerjisine dönüştürerek marş motoruna voltaj sağlar. Bu, arabanıza başlaması için gereken gücü verir.
T o pil gidiyor şeyleri tutar pil kaputun altında tekme şeyler enerjinin sadece doğru miktarda teslim ama aynı zamanda sürücüye boyunca yayınlanmasını motoru tutmak için voltaj (enerji) bir akışı sağlar.


Araç akünüzün nasıl çalıştığını ve neden bu kadar harika olduğunu biraz daha derinlemesine incelemeye hazırsanız, okumaya devam edin. Akünüz, aracın çalıştırma ve şarj sistemlerine yakından bağlıdır. Kimyasal enerjiyi mekanik enerjiye dönüştürmek için birlikte çalışırlar ve sonra tekrar geri döner. Hepsi nasıl birbirine bağlanır?

Marş motoru, motoru kranklamak için mekanik enerji kullanır. Motor çalıştıktan sonra, tüm sistem biraz döngüsel hale gelir. Motorun dönüşü alternatörü çalıştırarak enerjiyi kimyasal enerji olarak depolandığı bataryaya zorlar. Bu kimyasal enerji,

marş motorunu ve arabanızın çeşitli aksesuarlarını beslemek için tekrar elektrik enerjisine dönüştürülür. Motorun mekanik enerjisi alternatörü çalıştırırken ve aküyü yeniden şarj ederken döngü devam eder.

Akünüzü araca göre burada bulun .

MOTOR AYARI: GÜCÜ ARACINIZA GERİ DÖNÜYOR
ÜÇ MAĞAZA BİR ARADA, ARABANIZIN DAHA YENİ, DAHA GÜÇLÜ VE DAHA UZUN SÜRE ÇALIŞMASINI SAĞLAMAYI TAAHHÜT EDİYOR.

Düzenli motor ayarları, arabanıza güç ve verimlilik getirir. tüm motor bileşenlerinizi görsel olarak inceliyoruz ve gerektiğinde yeni parçalar (bujiler ve yakıt filtreleri dahil) takıyoruz.

Araç ayarlamasından sonra, motorunuzun daha kolay çalıştığını, daha sorunsuz çalıştığını ve daha verimli olduğunu keşfedeceksiniz. Düzenli bir motor ayarı, emisyonları düşürür, yakıt ekonomisini iyileştirir ve kaybedilen gücü geri kazandırır.

Araç üreticinizin tavsiyelerine göre araç ayarlamaları yaptığınızda, aracınızın uzun vadeli sağlığına yatırım yaparak zamandan ve paradan tasarruf edersiniz.

Oto Tamir & Servis MOTOR HİZMETLERİ


Her motorla birlikte benzersiz bir ihtiyaçlar kümesi gelir. Firestone uzman oto teknisyenlerimiz, aracın geçmiş kullanımına ve tipik sürüş koşullarına bağlı olarak hangi ayar hizmetinin aracınız için doğru olduğunu belirlemenize yardımcı olacaktır.

Motor bileşenlerinin eksiksiz görsel muayenesi
Bosch Iridium buji kurulumu
Zamanlama ve boşta kalma ayarı (varsa)
Parçalarda ömür boyu garanti *
FİLTRE DEĞİŞTİRME HİZMETİ

Hava filtresi değişimi
Yakıt filtresi değişimi
6.000 km / 6 aylık garanti *
YAKIT SİSTEMİ TEMİZLİK HİZMETİ

Yakıt sistemi performansını geri yükler
Aracın yakıt enjektörlerindeki karbon birikintilerini gideren üç adımlı süreç
12.000 km / 12 ay garanti *

Radyatör kapağını kapatın
TAM FONKSİYONLU RADYATÖR VE MOTOR SOĞUTMA SİSTEMİ OLMADAN, ŞEYLER ISINABİLİR.
Sürüş sırasında, motorunuzun içindeki parçalar ciddi bir sürtünme yaratır ve bu sürtünme ısı üretir.

Motorlar ısındığında verimli çalışır ve sıcaklık birçok motor soğutma parçası tarafından korunur; radyatör, soğutma fanları, su pompası, termostat, soğutucu, basınç kapağı, taşma tankı rezervuarı ve diğer çeşitli. parçalar.

Motor ısısını dengelemek için su pompası, motor ısısını emmesi için motor bloğuna soğutma sıvısı gönderir. Motor ısısı daha sonra motor soğutma sıvısı sıcaklığını koruyan bir termostatı geçer. Soğutucu daha sonra motor ısısını serbest bırakmak için radyatöre gönderilir.

Radyatör soğutma fanları, hava akışı ile radyatörü serin tutar. Soğutucu daha sonra soğutma döngüsünü tekrarlamak için motor bloğuna geri gönderilir. Soğutma sistemi ve radyatör, motoru güvenli bir sıcaklıkta tutmak için birlikte çalışır.

RADYATÖR HİZMETİ HAKKINDA SORULARINIZ MI VAR? CEVAPLARIMIZ VAR


Tamamen, radyatör servisi, araba tamiri, otomotiv aküsü değişimi ve genel bakım hakkında yararlı bilgiler için tek elden kaynağınızdır.

radyatör soğutucu akış şeması
RADYATÖR YIKAMA VE ONARIM HİZMETLERİ
Bir arabanın radyatörünün önemli görevi motoru soğuk tutmaktır. Radyatör tamiri ve bakımı, motorunuzun ve aracınızın sağlığı için çok önemlidir. En yaygın radyatör onarımları, basit parça değişimi ve radyatör sıvısı değişimini içerir. Ek olarak, çoğu araç üreticisi soğutma suyu antifrizinin düzenli aralıklarla değiştirilmesini önermektedir.

“boşalt ve doldur” dan daha fazlasını sunuyoruz. Uzman teknisyenlerimiz radyatörünüzün durumunu değerlendirecek ve soğutma sisteminize tam olarak servis hizmeti verecektir. radyatör sıvısı değişim hizmeti şunları içerir:

Kapsamlı sistem denetimi
Makine ile çalışan radyatör yıkama
Yıkama kimyasalları, sızdırmazlık maddesi ve yağlayıcı ilavesi
Basınç kontrolü ve sızıntı testleri
12.000 km / 12 aylık sınırlı garanti *
sertifikalı teknisyenlerimiz, aracınızda herhangi bir çalışmaya veya radyatör servisine başlamadan önce onayınızı alacak. arabanıza ve bütçenize dikkat eder – arabanızın park yerinden çıktıktan çok sonra bile yeni gibi çalışmasını sağlamak istiyoruz.

  • Koşulların tamamı ve garanti şartları için bir teknisyeniyle görüşün.

Oto Tamir & Servis RADYATÖR ONARIMI


Değiştirir ve onarırız:

Antifriz soğutucu
Soğutma sensörü
Fan kayışları
Isıtıcı göbeği
Isıtıcı hortumları
Radyatör
Radyatör kapağı
Radyatör hortumları
Radyatör fanı / fan kavraması
Serpantin kemer
Kayış Kasnak Gergileri
Sıcaklık sensörü
Termostat
Su Pompası

Tekerlek hizalama yapan teknisyeni
SİZİ DÜZ VE DAR TUTAN LASTİK AYARI.
Lastik hizanız bozulduğunda, güvenli sürüş kabiliyetiniz tehlikeye girer. Bazen hizasız tekerlekler bariz olabilir – arabanız yolun bir tarafına çeker veya direksiyon simidinizde dengeleme sorunları nedeniyle bir titreşim vardır. Bazı durumlarda, ince olabilir ve sürücü fark etmez bile. Bu nedenle, düzenli lastik hizalama kontrolleri yapılması zorunludur. Ne kadar iyi bakım yaparsanız, arabanız o kadar uzun süre sağlıklı çalışır. Aracınızın hizalanması kötü hissediyorsa – veya sadece bir süredir – gelip bizi görün ve hizalama uzmanlarımız bir göz atacaktır.

Tekerlekleriniz hizalandığında, arabanız daha iyi hareket eder. tekerlek hizalaması, uzun ömürlü, optimum performans anlamına gelir. Teknisyenlerimiz arabanızın düz ve düzgün çalışmasını nasıl sağlayacaklarını bilir.

Aracınızın Güvenlik Sistemleri Hizalamasına ihtiyacı olup olmadığını öğrenin .

Oto Tamir & Servis ARAÇ HİZALAMA HİZMETLERİ


tekerlek hizalama bileşenleri süspansiyon sistemi
müşterilerimizin benzersiz ihtiyaçlarını karşılamak için tekerlek ayarlarımızda farklı sınırlı garantiler sunar. 12 aylık sınırlı garantiden ömür boyu sınırlı garantiye kadar size uygun seçeneklere sahiptir. Sadece kontrol etmek ve arabanızın hizalamasının dengeli olduğundan emin olmak mı istiyorsunuz? Hizalama kontrolümüzle içiniz rahat olsun.

Oto Tamir & Servis TEKERLEK HİZALAMA KONTROLÜ


Lastik hava basıncı ve lastik durumu dahil olmak üzere araç süspansiyon ve direksiyon sistemlerini inceleyin
Araç, lazer sensörlerin monte edildiği ve mevcut hizalama ayarlarını ölçtüğü bir hizalama rafına yerleştirilir
İlk lastik hizalama okumalarını yazdırın
TEKERLEK HİZALAMA: STANDART
Hava basıncı ve lastik durumu dahil olmak üzere süspansiyon ve direksiyon sistemlerini inceleyin
Araç, sensörlerin monte edildiği ve dengelendiği hizalama rafına yerleştirildi
İlk lastik hizalama okumalarını yazdırın.
Kamber, tekerlek ve ayak açıları üretici spesifikasyonlarına göre ayarlanır
Son lastik hizalama okumalarını yazdırın.
Aracı test sürüşü yapın

  • Yazılı sınırlı garantilerin tüm hüküm ve koşulları için otomatik danışmanınızla görüşün.

TEKERLEK HİZALAMA: ÖMÜR BOYU
Ömür boyu tekerlek hizalaması, standart hizalamaya dahil olan her şeyin yanı sıra:

Ömür boyu sınırlı garanti *, yani ihtiyacınız olduğunda arabanızı araca sahip olduğunuz sürece ücretsiz olarak yeniden hizalayacaktır.

  • Ömür boyu sınırlı garantinin tüm koşulları ve şartları için bir yöneticisine danışın.

Oto Tamir & Servis DİREKSİYON VE SÜSPANSİYON HİZMETLERİ


Denge, denge ve pürüzsüzlük – siz ve yolcularınız için konforlu bir sürüş sağlayan şeydir ve bunu mümkün kılan da aracınızın direksiyonu ve süspansiyonudur. Direksiyon ve süspansiyon, tekerleklerinizin yere sağlam bir şekilde dokunmasını sağlamaktan ve arabanızın bir tarafa veya yola sapmasını engellemede önemli bir oyuncudur.

Aracınızın direksiyonu ve süspansiyonu düzgün çalışmıyorsa, tam anlamıyla engebeli bir sürüşe hazırsınız. İlk sorun belirtisinde, arabanızı direksiyon ve süspansiyon hizmetleri için getirin. Titreyen direksiyon ve süspansiyon sisteminin belirtileri şunları içerir:

Tümseklerin üzerinden geçerken gürültü
Araç zıplıyor
Sert dönüş
Düzensiz lastik aşınması
Gezici tekerlekler
Direksiyon ve süspansiyon probleminizi çözmenin ilk adımı, aracınızı teşhis etmektir. Eksiksiz Araç Muayenesi sırasında, lastik ve otomobil servis uzmanlarımız, direksiyon ve süspansiyon dahil olmak üzere otomobilinizdeki tüm ana sistemleri inceleyecektir. Arabanızın durumunu değerlendireceğiz:

Başlangıç ​​aşaması
Arka uç
Şoklar
Helezon yaylar
Payandalar
Burçlar
CV Mafsalları ve Akslar
Şasi Parçaları
Tekerlek Rulmanları
Diferansiyel
Servo Direksiyon
Hidrolik direksiyon sıvısı
Triple Promise
deneyimi, sorunsuz bir deneyimdir.

Arabanıza ilk seferinde doğru servis verilecek – garantili.

OTOMATİK BAKIM HAKKINDA SORULARINIZ MI VAR? CEVAPLARIMIZ VAR
Araba tamir hizmetleri ve bakım aküsü değişimi konusunda en iyi kaynağı mı arıyorsunuz? başka yere bakmayın – cevaplarınızı aldık.