Kategoriler
Volvo Yol Yardım

Volvo Yol Yardım

Volvo Yol Yardım Politikası Volvo’nuzun mekanik bir arıza ile karşılaşması durumunda, ücretsiz Volvo Yol Yardım Programımızdan yararlanabilirsiniz. Bu hizmet, Türkiye çapında her gün 24 saat içinizin rahat olmasını sağlar. Volvo Yol Yardım, aracınız bozulursa siz nerede iseniz Volvo yol yardım sizin için oradadır. Ayrıca, yakıtın bitmesi veya anahtarların arabanın içinde kilitlenmesi gibi insan hatası hatalarına yardımcı olmak için var. Yol yardımı almanız gerekiyorsa, lütfen 444 4 858’i arayın ve aracınızın uyumluluk plakasında belirtilen VIN numarasını belirtin. 

Volvo Yol Yardım Programı, üretici garantisinin süresi (Yeni Otomobil ve Uzantılar) için geçerlidir ve ayrıca Servisle Etkinleştirilmiş Yol Yardım Programı kapsamında da sunulmaktadır. Bazı yardımların belirli parasal ödeneklere tabi olduğunu ve yardımların sağlanmasına ilişkin tüm kararların Volvo Servis Sağlayıcının takdirine bağlı olduğunu lütfen unutmayın.  Aşağıdaki program açıklaması tüm olası olasılıkları kapsamamaktadır ve daha fazla ayrıntıya ihtiyaç duyarsanız veya başka sorularınız olursa Müşteri Hizmetleri Merkezimizle iletişime geçebilirsiniz. İrtibat numarası 444 4 858 ve mesai saatleri Pazartesi-Cuma, 07:00- 24:00 arasındadır. 

Volvo Yol Yardım PROGRAM ÖZETİ 

Kapsanan etkinlikler 

 • Mekanik Arızalar 
 • Düz Lastikler 
 • Düz pil 
 • Kilitli veya Kayıp Tuşlar 
 • Benzin bitti 

Yardım 

 • Yol kenarında mekanik yardım 
 • Aracınız yol kenarında hareket ettirilemiyorsa çekme 
 • Acil yakıt ikmali 
 • Lastik / jant değişimi 
 • Yedek batarya servisi 
 • Taksi ücreti 
 • Sürücü Hareketliliği 
 • Acil mesaj rölesi 
 • Aracınız ve yolcularınız için uygun ulaşımın düzenlenmesi 
 • Konaklama  

  
Volvo Yol Yardım PROGRAMIN FAYDALARI 

Mekanik ilgili 

Volvo Servis Sağlayıcısı, aracı devre dışı bırakan ve güvenli olmayan veya sürülemeyen hale getiren çarpışma veya sigorta ile ilgili olmayan mekanik arızaları gidermeye çalışacaktır. 

Mekanik Olmayan İlgili 

Volvo Servis Sağlayıcısı, aşağıda açıklandığı gibi otomotivle ilgili (mekanik olmayan) bir olay nedeniyle devre dışı kalması durumunda aracınıza yardımcı olmaya çalışacaktır. 

Tekerlekler ve Lastikler 

Volvo Servis Sağlayıcısı, hasarlı lastiği / tekerleği, aracın servisine elverişli yedek parçasıyla değiştirir; burada, yola elverişli ve araçtaki diğer lastikler / tekerleklerle uyumludur. Yedek servis verilemez, karayoluna uygun veya uyumlu olmadığı durumlarda, lastiği / tekerleği tedarik edebilecek ve / veya onarabilecek en yakın tesise giden bir römork ile sürücünün en yakın servise gitmesi sağlanacaktır. 

Aracınızın yedek lastik yerine bir lastik tamir setine (sızdırmazlık jeli ve şişirme paketi) sahip olduğu, ancak tamir setinin geçici bir onarımı etkilemeye uygun olmadığı durumlarda, aracınız Volvo’nun servisine en yakın lastik tamircisine veya satıcısına çekilir, jel kiti kullanılamadığı veya bakımını yapmadığı sürece, bu durumda yardım masrafları sürücü tarafından karşılanabilir. 

Düz pil 

Volvo yol yardım Servis Sağlayıcısı, aracınızı çalıştırmak için yol kenarında bir ‘akü takviyesi‘ ve diğer pratik yardımları sağlayacaktır. Aracınızın yol kenarında mobil hale getirilemediği ve yeni bir bataryanın gerekli olduğu tespit edildiğinde, varsa yeni bir bataryanın mobil teslimatı düzenlenecektir. Akü garanti süresi içinde, masraflar Volvo’nun servisine olacaktır, aksi takdirde sürücü yedek akü için şarj edilecektir. Aracınızın yol kenarında hareket ettirilemediği durumlarda, Volvo’nun servisine bir çekici ile çekilebilir. 

Kilitleme 

Anahtarların kaybolması veya kilitlenmesi nedeniyle aracınıza erişilemediği ve Volvo yol yardım Servis Sağlayıcının sahibinin yedek anahtarının teslim alınmasını ve teslim edilmesini ayarlayamadığı durumlarda Volvo Servis Sağlayıcısı aracınızı açmaya çalışacaktır. Bu işlem, aracı sürmek için tatmin edici bir sahiplik belgesine veya araç sahibinin yetkisine tabi olacaktır. Sahibinin veya sahibinin temsilcisinin (sürücü) de bir tazminat imzalaması gerekebilir, bu tür bir girişten kaynaklanan hasarlardan Volvo Servis Sağlayıcı ve Volvo’yu herhangi bir sorumluluktan kurtarmakdır. 

Gerektiğinde, yetkili bir Volvo satıcısına bir yedek Volvo masrafları doğrultusunda veya sürücü tarafından talep edildiğinde, bir çilingir katılımı masrafları sürücü tarafından karşılanabilir. 

Volvo Yol Yardım Yakıt Dışı (LPG değil) 

Mümkün olan her durumda, Volvo Servis Sağlayıcısı aracın en yakın servis istasyonuna sürülebilmesi için yeterli miktarda sıvı yakıt sağlayacaktır. Sıvı yakıt sağlamanın mümkün veya pratik olmadığı durumlarda, en yakın servis istasyonuna sürücüye servis aracı sağlanacaktır. 

Çekme

Bu aracınızın yol kenarında mobil hale getirilemediği durumlarda, çekme aşağıdaki koşullar altında sağlanacaktır: 

Büyükşehir Çekme 

Çekme en yakın yetkili Volvo yol yardım bayisine sağlanacaktır.  

Ülke Çekme 

Çekme en yakın yetkili Volvo bayisine sağlanacaktır.  

Volvo Yol Yardım Alternatif Çekme Destinasyonları 

Yetkili Volvo bayisinin arıza noktasına en yakın yetkili Volvo bayisinin 50 km yakınında bulunması koşuluyla, sürücülerin tercih ettiği yetkili Volvo bayisine çekme sağlanabilir. Ek çekme masrafları Sürücü masrafları dahilinde olacaktır.  

Karavan / Römork Çekme 

Çekme, Volvo’nun karavanlar veya başka herhangi bir römork gövdesi ile yol kenarında bir arıza yaşayan ve çekme gerektiren uygun bir araç tarafından çekilirken sağlanabilir. Herhangi bir ek veya alternatif çekme gerekliliği sürücü tarafından karşılanacaktır. Römork veya karavanın arızalanması durumunda, karavanlar veya aracınız tarafından çekilen başka herhangi bir römork gövdesi için Volvo Premium Yol Yardımı sağlanmayacaktır. Her durumda, bir aracın çekilmesi gerekip gerekmediğine ilişkin karar yalnızca Volvo Servis Sağlayıcısına aittir. 

Taksi servisi 

Araç büyükşehir bölgesindeki yol kenarında seferber edilemiyorsa ve aracınız Volvo Servis Sağlayıcı tarafından çekilmek üzere temizlenmişse, aracınızın sürücüsüne taksi yolculuğu yapılacaktır. Olay yerinden taksi ücreti alınacaktır.  

Volvo Yol Yardım Sürücü Hareketliliği 

Aracınızın belirtilen olay kriterleri altında devre dışı bırakıldığı ve bir taksi hizmeti yeterli olmadığı takdirde, Volvo sürücünün yolculuğuna devam etmesini sağlamak için uygun düzenlemeleri yapmak üzere sürücü ile iş birliği yapacaktır. Sürücü Hareketliliği olayları duruma göre yönetilecektir.  

Acil Mesaj Rölesi 

Aracınızın sürücüsüne, arkadaşlarınıza, ailenize veya iş arkadaşlarınıza acil mesajlar göndermenin yanı sıra yerel ulaşım konusunda öneriler de sağlanacaktır. Metropol alanlarda Volvo yol yardım Servis Sağlayıcının cep telefonunun kullanımı sunulacak. 

Yol Dışı Yardım 

Dört Tekerlekten Çekiş yapılandırmasına sahip bir aracın, geleneksel dört tekerlekten çekişli araçlar tarafından yasal olarak trafiğe açık bir yolda taklit edildiği veya devre dışı bırakıldığı ve sürücünün aracı serbest bırakmaya çalıştığı durumlarda Yol Dışı Yardım sağlanacaktır. Bu, yılda bir talep ile sınırlıdır. 

Müşteri Destek Hizmetleri 

Aracınızın, sahibinin kayıtlı ev adresine 100 km’den daha uzun bir mekanik arıza nedeniyle devre dışı kalması ve Volvo Servis Sağlayıcısı tarafından makul şekilde belirlendiği şekilde aracınızın bir süre için devre dışı bırakılması durumunda aşağıdaki Müşteri Destek Hizmetleri sağlanır. 24 saatten fazla.  Müşteri Destek Hizmetleri sürücüye ve aracın dört yolcuya kadar genişletilecektir. 

Konaklama 

Aracınızın evden 100km uzakta olduğu ve 24 saatten fazla devre dışı bırakıldığı belirtilen olay kriterleri altında devre dışı bırakılması durumunda üç geceye kadar konaklama sağlanacaktır. Konaklama avantajları duruma göre yönetilecektir.  

PROGRAM KOŞULLARI 

Uzak alanlar 

Aracınızın arızalarının uzak (seyrek nüfuslu) bir alanda meydana geldiği durumlarda, Volvo Premium Sağlayıcı Yardımı Volvo Servis Sağlayıcısı tarafından sağlanacaktır. Bununla birlikte, arıza yeri, Volvo Servis Sağlayıcısının kullanılabilirliği ve erişilebilirliği nedeniyle servis teslimatı uzun gecikmelere maruz kalabilir. 

Çekme Sınırlamaları 

Çekme, sadece arıza anında brüt araç ağırlığı 3.500 kg ‘dan daha ağır olan aracınız için sağlanacaktır. Aracınız bu sınırlamayı aşarsa, çekme masrafları sürücüye ait olacaktır. 

Volvo Yol Yardım Hizmet Sınırlamaları 

Volvo Servis Sağlayıcı bir yol yardımı çağrısına katıldığında ve ilk incelemede makul bir şekilde aşağıdakileri belirlediğinde Volvo Premium Yol Yardım hizmetleri reddedilecektir: 

 1. Araç herhangi bir motor sporuna katılıyor; veya 
 1. sürücü yasa dışı faaliyetlerde bulunmuş veya alkol veya uyuşturucu etkisi altında araba kullanmış; veya 
 1. araç büyük gövde modifikasyonlarına maruz kaldı; veya 
 1. Volvo Servis Sağlayıcının görüşünde algılanan bir güvenlik riski vardır 

Trafik Yolları 

Servis, yalnızca Volvo Servis Sağlayıcısı tarafından belirlenen geleneksel iki tekerlekten çekişli araçlar ve çekici / kurtarma aracı (gerektiğinde) tarafından yasal olarak trafiğe açık olan inşa edilmiş yollarda / araba yollarında devre dışı bırakılan araçlara sağlanacaktır. Dört Tekerden Çekiş yapılandırmasına sahip araçlar için istisnalar vardır. (bkz. Yol Dışı Yardımı) 

Araç Kurtarma 

Aracınızın plajlar, tarlalar veya dere yatakları gibi yasal olarak trafiğe açık bir yoldan devre dışı bırakılması durumunda, araç kurtarma, sürücünün isteğine Volvo Servis Sağlayıcının takdirine bağlı olarak düzenlenebilir. 

Bataklık Araç Kurtarma 

Trafiğe açık bir yolda mahsur kalırsa ve elektrikli vinçler veya uzatılmış kablolar gibi özel bir ekipman gerekli değilse, aracınıza servis verilecektir.  Dört Tekerden Çekiş yapılandırmasına sahip tüm araçlara daha fazla yardım sağlanabilir. 

Özel ekipman 

Etkin bir şekilde hizmet vermek için özel ekipman gerekliyse ve / veya Volvo Servis Sağlayıcının bu özel ekipmanı almak için servis tesisine geri dönmesi gerektiğinde, sürücüye yüklenebilecek ek bir maliyet söz konusu olabilir. 

Doğal Afetler / Endüstriyel Anlaşmazlıklar 

Volvo, sel, fırtına veya yangın gibi doğal bir felaketin veya endüstriyel bir anlaşmazlığın, hizmet sunumunda olağanüstü talepler doğurması durumunda alternatif yardım değiştirme ve / veya teklif etme hakkını saklı tutar.  Engelli aracınıza ulaşılamadığında, Volvo Servis Sağlayıcısı, koşullar altında mümkün olan her türlü alternatif yardımı sağlamaya çalışacaktır. Bu tür yardımlar Volvo’un takdirine bağlı olacak ve makul olmayan bir şekilde saklanmayaçaktır. 

Çarpışma / Kaza 

Mekanik arıza da dahil olmak üzere herhangi bir cisimle çarpışma / çarpma sonucu veya genel olarak motorlu taşıt sigortası tarafından kapsanan herhangi bir olay nedeniyle aracınızın hasar görmesi durumunda, araca bu program kapsamında çekme yapılmaz.  Ancak, çekme yardımı sürücünün masrafına göre ayarlanabilir. 

Ev Yardımı 

Taşıtlar için yardım, ev adresinde yol kenarında olduğu gibi sağlanacaktır. Ancak, yoğun talep zamanlarında, ‘evde’ yardım çağrılarına göre ‘yol kenarında’ çağrılara öncelik verilecektir. 

Volvo Yol Yardım Katılımsız Araçlar 

Aracınızın gözetimsiz olduğu tespit edilirse, hiçbir koşulda servis sağlanmaz. Volvo Servis Sağlayıcısı gelene kadar araç sahibinin veya sürücünün araçla beklemesi gerekir.  Araç sahibinin araçla birlikte kalması için yetkili bir temsilci seçmesi halinde, bu temsilci aracın hareket ettirilmesi gerektiğinde mevcut bir motorlu taşıt sürücü belgesine sahip olmalıdır. 

Aracınızın gözetimsiz olduğu ve yoğun talebin veya başka bir durumun Volvo Servis Sağlayıcının bekleme yeteneğini engellediği durumlarda, yol yardımı işi durdurulur. Volvo yol yardım Servis Sağlayıcısı tarafından aynı olay için kabul edilen daha sonraki servis çağrıları sürücünün pahasına olacaktır. 

Denenen Onarımlar 

Volvo Servis Sağlayıcı bir yol yardımı çağrısına katılırsa ve ilk inceleme altında üçüncü bir tarafın aracı tamir etme girişiminin hasara yol açtığını ve aracın daha fazla hasar riski olmadan çalıştırılamayacağını veya sürülemeyeceğini makul bir şekilde değerlendirirse, servis reddedilebilir.  Bu koşullar altında yapılacak herhangi bir yardım sürücünün kendisinde olacaktır. 

Kargo 

Volvo ve servis sağlayıcıları, yol yardımı ve / veya çekilmesinde gecikmelerden kaynaklanabilecek, engelli bir aracın yüküyle ilişkili güvenlik veya kayıplar için hiçbir koşulda sorumluluk kabul etmez. 

Taksiler 

Taksiler bu program kapsamındaki hizmetlerden muaftır.  Taksi şoförüne ait olmak üzere servis sunulabilir. 

İhmal ve / veya Kötüye Kullanım 

Aşağıdakilerin sonucu olarak ek veya artan maliyet ve masraflardan Volvo sorumlu olmayacaktır: 

a) Bir aracın sahibi / sürücüsü tarafından ürün kötüye kullanımı veya ihmalinden kaynaklanan ek maliyetler.  Bu gibi durumlarda, yardım sadece sürücü masrafları karşılığında sunulacaktır. 

b) Benzer bir mal sahibi / sürücü tarafından tekrarlanan olaylar, olayın sıklığı ve / veya türünün mal sahibi / sürücü ihmalinin bir sonucu olduğu makul olarak tespit edilebilir.  Bu gibi durumlarda, Volvo söz konusu sahibine / şoföre hizmeti askıya alacak ve bu askıya alma durumunun tüm taraflarına bildirim aldıktan sonraki otuz gün içinde bildirimde bulunacaktır. 

Onarım Maliyetleri 

Volvo, bu program tarafından belirtilenler ve üreticinin garanti politikalarının (hem Yeni Araba hem de Uzantılar) hüküm ve koşulları haricinde, aracınızın onarımı için parçalarla veya ilişkili diğer masraflarla ilgili hiçbir masraftan sorumlu olmayacaktır. 

Bayi Bakımında Araç 

Aracınız yetkili bir Volvo satıcısının bakımındayken Volvo’nun yol kenarındaki bir arızaya katılması gerektiğinde, Servisler Volvo’ya ait masraflar karşılığında Volvo Premium Yol Yardımı tarafından sağlanacaktır.  

GİZLİLİK BEYANI 

Kişisel bilgileriniz, gerektiğinde üçüncü taraflarca size verilecek hizmetleri düzenlemek de dahil olmak üzere size yol yardımı verebilmemiz için Yardım Türkiye Pty Ltd tarafından toplanmaktadır. Yardım Türkiye, kişisel bilgilerinizi Volvo, yol yardımı yüklenicilerimiz ve ilgili kurumlarımız, acenteler, alt yükleniciler ve diğer servis sağlayıcılarla (çağrı merkezi sağlayıcıları, çekme operatörleri, kaza yönetimi sağlayıcıları, araç kiralama şirketleri ve bilgi teknolojisi sağlayıcıları gibi) paylaşabilir) bu amaçlarla ve yasalarca kabul ettiğiniz veya izin verdiğiniz diğer herhangi bir amaç için. 

Bize veya acentelerimize veya yüklenicilerimize başka bir kişi hakkında kişisel bilgiler verirseniz, bu bilgilerin ilgili kişinin rızasıyla sağlandığını ve onların adına hareket etme yetkisine sahip olduğunuzu garanti edersiniz. 

Yardım Türkiye’nin gizliliğe nasıl yaklaştığı hakkında daha fazla bilgi için, lütfen Yardım Türkiye, İstanbul’daki Gizlilik Görevlisi ile irtibata geçebilirsiniz 

Gizlilik Politikamız, Yardım Türkiye’nin sizinle ilgili sahip olduğu kişisel bilgilere nasıl erişebileceğiniz veya bunların düzeltilmesini nasıl sağlayabileceğiniz hakkında bilgiler içerir. Ayrıca gizlilik şikayetinde nasıl bulunabileceğiniz ve Yardım Türkiye bununla nasıl başa çıkacağı hakkında bilgiler içerir. 

Volvo oto çekiçi hizmetleri Volvo oto lastik yardım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir